header

Aprólépés

Testápolás? Természetesen!

altMegennéd az arckrémet, amit használsz? És a dezodorod? Zuhanyzás után biztosan használod őket a fürdőben. És a konyhában? 

Legújabb rádióadásunk a testápolás témakörét járja körül. Ha követed Nagy Marianna környezeti nevelő utasításait, szuper testápolókat keverhetsz magad is – a hozzávalókat megtalálod a konyhátokban.

{saudioplayer}39.mp3{/saudioplayer}

Teli van a bőröd pattanással és már nem segít semmi? Radírozd le otthon készített bőrradírral, majd kend be kakukkfüves lenmagzselével. Segít a bőrödnek megtisztulni és nem terheli tovább a szervezeted mindenféle káros tartósítószerrel és adalékanyaggal.

Bőrradír receptje: kis pohárba szórj 1 teáskanál kristálycukrot, majd önts rá kevés extra szűz olívaolajat (épp hogy ellepje). Jól keverd össze, majd alaposan dörgöld át vele az arcod és mosd le langyos vízzel. Az olívaolaj teli van vitaminokkal és olyan zsírsavakkal, amelyek táplálják a bőröd, a cukor kemény szemcséi pedig ledörzsölik az elhalt hámsejteket.

Radírozás után készítsd el a lenmagzselés arckrémet: egy evőkanál lenmagot főzz csipet kakukkfűvel 10 percig. Szűrd le – kanállal nyomkodd át a zselét a szűrőn, majd cseppents bele 1-2 csepp teafa és levendula illóolajat. Jól keverd össze, töltsd tiszta üvegcsébe és máris kenheted az arcodra. A zselé hidratálja, nyugtatja, az illóolajok pedig fertőtlenítik a bőröd. A zselét mindenképpen hűtőszekrényben tárold. Bár az illóolajok tartósítanak valamennyire, az, hogy meddig tudod eltartani, nagyban függ attól is, milyen tisztán dolgoztál, milyen tiszta volt az üveg, amibe a zselét töltötted.

Dezodor helyett pedig keverj össze egy-egy kanál szódabikarbónát és étkezési keményítőt majd önts hozzá kevés kókuszolajat vagy olívaolajat, hogy krémszerű dezodort kapj. Illatosítsd pár csepp illóolajjal, töltsd ezt is kis üvegcsébe és tedd a fürdőszobába, hogy mosakodás után kéznél legyen.

Ezek a kozmetikumok ehető alapanyagokból készültek, a bőrön át felszívódva sem mérgezik a szervezetet. DE! Vigyázat! Használat előtt (mint minden egyéb terméknél is) érdemes a csuklónk belső felén kipróbálni őket, nehogy allergiásak legyünk valamelyik összetevőre.

Ha ilyen testápolókat, kozmetikumokat használunk, nem csak a pénztárcánk marad vastagabb, hanem a környezetet is kíméljük, hiszen nem kell a gyárilag készített kozmetikumok rengeteg összetevőjét előállítani emellett a csomagolás létrehozása és a csomagolóanyagból álló hulladékhegyek kezelése sem okoz gondot.

 

2012, október

Kövess minket!